sraz rosovice

Veteránský sraz ROSOVICE 2018

Veteránský sraz ROSOVICE 2018

sraz rosovice

 
Dne 30.6.18 jsme pořádali veteránský sraz v obci Rosovice .
Vše probíhalo v rámci každoročně konaných pouťových oslav .
Páteční program začíná divadelním představením ale poté do peřin a těšit se na sobotu .
Kdy ve 13hodin zahajuje starosta obce veteránský sraz a vítá všechny účastníky pouťových oslav .
V tu dobu už máme na hřišti většinu účastníků srazu – jde o necelých 80 vozidel .
Každý účastník dostává poukaz na lehké občerstvení, srazovou samolepku a hlasovací lístek o nejhezčího veterána srazu .
Během srazu panuje dle nás skvělá atmosféra, všichni se baví, u toho přikusují klobásu a užívají si program jako například vystoupení kaskadéra Lukáše Petráčka který na hřišti a na své mobilní rampě předvádí výborné kousky. Nechybí ani jízda po škodě felicii která už neprošla technickou .
Další „atrakcí“ která ovšem už není pro každého byla vyhlídka do nebes, do kterých jste se mohli podívat v koši který do 50 ti metrové výšky vytáhl jeřáb .
 
Z kabiny hasičského vozu se ozývá informace o konci hlasování a začínají se sčítat hlasy . Jako nejhezčí motorku účastníci zvolily ČZ 98 z roku 1935 .
Bylo tam ale mnoho nádherných strojů a hlasy byly těsné !.Tuto motorku přivezli ukázat chlapy z veterán klubu Sedlčany a odkaz na ní najdete zde .
 
Poté přichází na řadu nejhezčí automobil srazu . Tam bylo hlasování také těsné. Nakonec se nejvíce líbil Ford 1938 o několik hlasů zaním, které by jste ale spočítali na prstech jedné ruky byla Lancia Delta Integrale HF o které u nás na webu ještě uslyšíte .
Poté přišla na řadu cena pořadatele, kde jsme se shodly na Škodě 110 LS která přijela mezi prvními účastníky srazu, posádka si rozložila dobový kempovací set a vesele vegetily . A i to k tomu patří a nám se to líbí !.
Závěrem předával cenu starosta obce, toho nejvíce zaujala JAWA 350 pana Fulína . Dle jeho slov ho zaujal nejvíce ten původní dochovaný stav . Pneumatiky Baťa to už se dneska opravdu nevidí !.
Účastníci srazu se pomalu loučí a odjíždí, je kolem 16té hodiny, a tak většina posádek míří ještě na nějaký výlet se svým krasavcem .
My už se ale těšíme na večerní vystoupení kapely HRAČKY na místním pódiu.
 
Sešlo se opravdu mnoho krásných strojů o které se jejich majitele pečlivě starají a my doufáme, že i za rok se sejdem v takovém počtu a ve stejné přátelské atmosféře jako letošní rok.
Napsali o nás také na Pribram.cz k vidění zde .
 
Tak za rok, Ahoj !
sraz veteranu rosovice
Tags: No tags