MOTOKARY

Motokáry BUK u Příbrami

Začátkem Července se u benzinové stanice na BUKu nedaleko Příbrami zahájil provoz venkovní motokárové dráhy .

Slavnostní otevření se konalo za účasti rally jezdce Honzy Černého. Během dne se jezdci „kvalifikovali“ do finálové jízdy s Honzou Černým kde poté jeden proti jednomu se snažily o zajetí nejrychlejšího času . V této finálové jízdě se podařilo jezdci z našeho HorizontFull teamu vyhrát .

Trať je postavená na bývalém asfaltovém parkovišti. Dráha je ohraničená pneumatikami a nabízí velké množství zákrut ale i rychlou pasáž v cílovém prostoru . Jezdí se na motokárách SODI o objemu 270 cmm s cca. 10 koni které vídáme spíše v indoor arénách ale i zde velice dobře fungují .

Je pravda že v Příbrami tento „sport“ chyběl, dříve byly motokáry v Příbrami u Nového Rybníka ale po jejich skončení se nic nedělo . Nejbližší byla Hořovická trať nebo Radotín . A proto jsme rádi že si to vzal mladý tým lidí pod svá křídla a něco zde pro lidi vybudovaly . Ikdyž zázemí motokár není zrovna ideální a nenabízí zde žádné občerstvení vynahrazuje to 10m vzdálená benzinová stanice kde se můžete za slušné peníze i najíst.   Co se týče dráhy samotné je na některých místech uskákaná – je to zapříčiněné dlouhým stáním velkých kamionů které po sobě na nynější traťi zanechaly tyto nešvary . Časomíra není na žádném display dostupná avšak po jízdě dostanete alspoň BEST LAP atak si můžete nejrychlejší kola porovnat se svými soupeři v dané rozjížďce . Cena je stanovena na celkem přijatelné podmínky a to 1 jízda / 8 minut 150 Kč .

Příbram BUK

Během letních měsíců se zde pořádala liga s trefným názvem „letní motokárová liga“ které se zúčastnilo 21 jezdců. Jako účastník a zároveň člen Horizont full teamu, bych vám chtěl celý šampionát stručně přiblížit. Liga se skládala ze čtyřech bodovaných kvalifikačních závodů + rozhodující 5 finálový závod pro 10 nejlepších s celé sezony, který byl hodnocen trojnásobkem bodů. Součet bodů z celé sezony a z finále pak určoval celkové pořadí, jako Fénix z popela vstal T.Lomoz, který vyhrál celou ligu díky pravidelným účastem a pravidelným výsledkům.

Padali zde námitky a zároveň návrhy, že by se škrtal vždy nejhorší výsledek v sezoně, nebo že by finále bylo hodnoceno zvlášť. Nad vznešenými argumenty je do budoucna pro organizátory dobré se zamyslet .Avšak pravidla byla jasně daná a my tak můžeme pouze zatleskat vítězům. Co se týče organizační stránky, každý závod utíkal svižně, bez sebemenších problémů. Motokáry fungovali skvěle a co bych určitě vyzdvihnul je cena startovného, která byla 500,- Kč. Velice přijatelná cena za skvěle strávené startovní odpoledne. Proslýchá se že pokud se motokáry přestěhují pod střechu, rozjede se i „zimní motokárová liga“ tak se necháme překvapit co pro nás organizátoři přichystají Řekly bychom že Motokáry na buku nemohou ničím urazit ani překvapit – ALE – kdo ví ?.

Je začátek zimy a tím je pomalu konec venkovního ježdění . Z doslechu ale víme že by se Motokáry měli stěhovat „pod střechu“ a tak se snad budeme moci v Příbrami na dráze setkávat i zimních měsících a třeba se setkáme na „zimní motokárové zimní lize¨“

Ahoj !

 

 

Video z otevření adreálu : https://www.youtube.com/watch?v=5UTWsdd69Yo

Článek Letní ligy : http://pribramsky.denik.cz/ostatni_region/jah-motokary20151001.html

 

 

 

 

Tags: No tags