Auto/Moto článek

DOBŘE HUSTÝ den, jménem MOGUL DAY

Díky kolegovi z HORIZONT FULL, který vyhrál na facebooku pozvánku pro dvě osoby na MOGUL DAY 2015 která se konala 10.10.2015 jsem se ocitl na krásnem místě a to Autodromu v SOSNOVÉ u České Lípy .

Pozvánka obsahovala stručný výčet toho, co nás na akci čeká . Očekávání byla veliká nicméně jsme sami nevěděli co máme čekat a jak je (asi místní) zvyklostí organizovat vše den předem a nemít vše dotažené jsme v Sobotu ráno vyrazily 150 km vzdálený autodrom Sosnová .

Příjezd na místo, registrace kde jsme obdržely kartičku s programem a pozornost v podobě powerbanky od hostesek MOGUL . V daný čas programu začala tisková konference se členy MOGUL RACING TEAMU kde jsme se setkaly jak s jezdci RALLY Honzou Černým a Martinem Semerádem dále s DAKAROVÝMI jezdci Martinem Macíkem a Davidem Pabiškou kteří přijely i se svými speciály ale i s Olgou Roučkovou která se jako první Češka bude pokoušet o umístění na DAKARu 2016 .

Padly otázky na jejich stroje, jejich mechaniky poté s přán krásného dne jsme se s pořadatelem vydaly k jednotlivým „disciplínám“ po skupinách cca. po 10 osobách – do kterých jsme byly rozděleni při registraci.

Program  :

3_mogul_program

Na jednotlivých stanovištích si účastntík mohl vyzkoušet jaké to je řídit motokáru na sosnovském autodromu, zkusit si jízdu na rally simulátoru a při dosáhnutí dobrého času si od hostesek mohl zasloužit i dárek . Poté nastal čas na exibici M. Macíka s jeho kolosem Liaz kteří předvedl sílu jeho Liazky ale i řidičský um jeho samotného . Poté jsme měli na programu jízdu v autodromové CUPové Fiestě – jelo se jedno volné a jedno měřené kolo. Nicméně zapisované časy kola nikde nebyly zveřejněny a ani jsme se nedozvěděly jaký účel měli . To ale neubralo nic na zážitku projet se v upraveném, vyrámovaném voze jinak sériové produkce .

Vše šlapalo dle rozvrženého programu, a když si člověk neužíval zrovna za volantem nebo řídítky, sledoval ostatní dění na autodromu. Jako další byl na řadě easy drift.

EasyDrift ? cožeee… Byly jsme v polovině programu a na řadu přišla upravena Fabie obutá na koncept EASYDrift . Kde jsme si vyzkoušeli jízdu ve smyku bez kluzkého povrchu nebo výkonné zadokolky na dvou levotočivých zatáčkách . Jednoduše řečeno – byla to sranda a doporučuji si to lidem šmyku nezasvěceným vyzkoušet .

MOGUL DAY

Další na programu byla Škoda Favorit a Škoda Fabia RS . Svezení s mistri volantu H. Černým a M.Semerádem v upraveném a co jsem se doslechl 100koňovém Favoritu byla úžasná. Měli jsme dokonce možnost ject s oběma jezdci ve Škodě Favorit a porovnat tak jezdeckou techniku jezdců, kdy H.Černý jel více stopu a M.Semerad řekl bych „la ďivákom, blízko není ve dveřích“. Ale byl to nepopsatelný zážitek, svěřit se do rukou profesionálů a užít si s nimi dvě kola sosnovského autodromu se šoto pasáží .

Po adrenalinové jízdě jsme se podívali do programu kde jako další položka byla OFFROAD jízda . Ano, i to sosnovská autodrom nabízí a byl to pěkný zážitek .

Poté jsme nasedly na Čtyřkolky a kroužili na namotaném okruhu . Pro toho kdo neměl možnost si čtyřkolku vyzkoušet v zatáčkách je určitě cenná zkušenost – přeci jen se to neřídí ani jako auto ani jako motorka .

Blíží se konec programu a my sedíme na „G“éčkové tribuně báječného Sosnovského autodromu a v hlavě si přehráváme nabyté zážitky. Dobře Hustý ! Mogul díky za skvěle strávený den, výborný catering a doufám že budem mít možnost se za rok setkat znovu !.

 

 

 

VIDEO od účastníků : https://www.youtube.com/watch?v=3splHAZ34q0

a https://www.youtube.com/watch?v=OrG3abcm44M

FOTO na ewrc :http://www.ewrc.cz/ewrc/fotogalery.php?events=27628&fotograf=35

 

 

 

Tags: No tags