MOTOKARY

KARTSOK, To byl ŠOK !

Dne 8.10.15 jsme s kolegy HORIZONT FULL a přáteli se kterými jsme se dříve setkávaly na maratonských závodech motokár především v Plzeňské papírně setkaly v nově otevřené zastřešené dráze s názvem KART ŠOK .

Údaje uvedné na internetových a facebookových stránkách hovoří jasně, najdete nás v Praze 10 Uhříněves Přátelství 551/2a – data zadána do navigace a jedem . Nicméně po zadání těchto údajů do navigace se ocitnete někde ve středu „jinak“ Přátelské ulice . Reálně se jedná o vjezd do areálu „Kovového odpadu „ kde na konci ulice naleznete konečně vchod do motokárové haly .

Od personálu se dozvídáme že jde teprve o „zkušení provoz“ . Sice nestihla ještě uschnout omítka na zdi – ale nám to nevadí my dem jezdit ! . Na baru si vybíráme občerstvení ze zatím omezeného sortimentu (doufáme že do příště bude již pivo točené) a zakupujeme 12miuntovou jízdu za velice přijatelnou AKČNÍ cenu 150,- .

Při vchodu z „baru“ do „haly“ na vás dýchne velký prostor a vůně benzínu a spálených gum . Vybereme si jeden z mnoha stolů a prohlížíme si borce brázdící místní trať .

Na kartičce jsme nenalezli žádné pořadí, a proto nasazujeme helmy a jdeme čekat ke „vstupu“ na dráhu .

Nasedáme do motokár SODI o objemu 270 ccm a o výkonu 10 koní na které jsme zvyklí například z Příbramského Buku nebo Pražských Letňan . Jejich design mění polepy modrou fólií ve stylu carbonu – pro nás příjemný vzhled kár. Příjemnou změnou zejména pro ženské pohlaví jsou modře podsvícené káry . Vyrážíme na širokou trať a už v první zatáčce zjišťujeme že to pojede šmykem !.

Zde bych chtěl poznamenat, že KARTSOK arena je díky nejspíše svému povrchu uklouzaná. To vyhovuje spíše ženám a dětem kteří se nemusí s volantem „tolik prát“. Těm ostatním to přinese spoustu zábavy při táhlých zatáčkách projetých bokem . Proto po první jízdě nelitujeme absence časomíry a jdeme užívat další jízdy ve smyku . Nicméně i na této traťi se dá jet stopa a velice rychle . Pokud bude od pořadatelů možnost rádi se na této traťi zúčastníme závodu ať už třeba 2hodinový pro dva nebo 6hodinový maraton pro team . Akce která se víkend po naší účasti konala se nazývala ,,driftovaci battle na motokárách o hodnotné ceny“ – více asi uvádět nemusíme, jak název napovídá šlo závody v bodovaném smyku .

Oceňujeme šířku i délku tratě ale i traťové maršály kteří se na traťi nacházely asi v počtu 3 osob a v případě přetočení byly na místě a pomohly Vám bezpečně se dostat zpět na trať .

Poté si zase s přáteli užíváme velice příjemné prostředí arény a probíráme zákruty danné tratě .

S ohledem na to, že se areál KARTSOK stále dodělává neradi bychom dělali nějaký závěr. Snad jen, že příště rádi přijedeme a zhodnotíme pokrok oproti poslední návštěvě.

Oficialni web KARTSOK : http://www.kartsok.cz/

Facebook : https://www.facebook.com/kartsokmotokary/?fref=ts

 

 

Tags: No tags