cmkarting

CMK Karting

Trochu elektriky pod zadkem…

 

Rozhodli jsme se pro jednou vyměnit benzín za elektriku a vyrazili jsme do zbrusu nové kartingové arény s názvem Caravan Metropol Karting na Zličíně. Jelikož očekávání bylo obrovské vyrazili jsme, i když v aréně probíhal zkušební provoz. Navigace nás sice nezavedla přímo na místo, ale na vrátnici kde vás ochotně pustí do areálu a nasměrují s pomocí ukazatelů až na parkoviště. Při vstupu do samotné arény na vás dýchne opravdová závodní atmosféra, kterou podtrhuje moderní a velice sympatické prostředí. Ačkoliv šlo o zkušební provoz, všechno šlapalo na 100% bez známky nedostatků.

Při objednávce jízdy jsme byli upozornění na nutnou registraci do Karting manageru, který přenáší časy na velkoplošnou obrazovku a zároveň do vašeho emailu kde je možné si celou jízdu prostudovat a porovnat mezičasy. Registrace se provádí přímo na místě na poskytnutých noteboocích.

Registraci máme tak můžeme jít na to!

Před vyjetím jsme prošly lehkým školení jak se chovat a jak s motokárou zacházet. Jezdí se na elektrických motokárách značky Rimo se zadním diferenciálem, což pro nás byla novinka. Stejně tak pro nás byla nová dvě tlačítka na volantu s nápisem Reverse (couvání) a Boost které vám na krátkou chvíli pošle pod zadek ještě víc kobyl, které uvítáte hlavně při předjíždění nebo při stoupání. Ale připoutat se a jedeme,..

Je potřeba říct, že po první jízdě byli naše pocity dost smíšené. Motokáry se chovají přeci jen trochu jinak než na co jsme zvyklý, zadní diferenciál je bezvýhradný fanoušek čisté stopy, brzdy jsou díky dvěma kotoučům dost agresivní. Ale jde jen o zvyk, další jizdy jsme elektrikám pomalu ale jistě propadali a může za to i naprosto dokonalá tří úrovňová trať dlouhá 690m – která se snad musí líbit každému !

Tyhle káry rozhodně stojí za vyzkoušení. Doporučujeme i pro rodiny s dětmi díky lehkému řízení, čistému vzduchu a příjemné atmosféře bez hluku. Je možné si zapůjčit i dvousedačkovou motokáru. Celkově Caravan Metropol Karting hodnotíme na výbornou, tenhle vydařený projekt zaslouží obrovský palec nahoru a brzy se na místo činu vrátíme.

 

O CMKkarting i na motorvize.cz : www.motorvize.cz/cmkarting

Tags: No tags