MOTOKARY

Café Papírna Plzeň

Café Papírna Motokáry Plzeň Nebo Café Papírna nebo Motokáry Plzeň nebo Motokáry Papírna, co ?.

Kam to jedem ? – nevíme ale prostě jedem . Motokárový areál byl pro nás oblíbenou destinací v roce 2013-2014 kdy se konaly Půl (12h.) a Čtvrt (6h.)  maratony pro 4-5 členné týmy . Byla to pro nás velká zábava a hlavně  zkušenost . V té době byl na závody zajištěn personál, catering, mechanici ale i traťoví marshalové a i proto byly tyto závody na vysoké úrovni . Před příjezdem na trať si zjišťujeme informace na internetu – ale u papírny nemůžeme nic najít . Google nás zve na facebookové stránky kde nacházíme otevírací dobu a telefoní číslo – ale nic opravdu více ! I po příjezdu na místo jsme se cítili lehce zmatení, když u původního vchodu byla pouze cedulka, která nás navedla k novému vchodu do budovy.

Jezdí se na motokárách s motorem Subaru 270 ccm s výkonem přibližně 9HP. Cena jízdy je 200 Kč za 15 minut jízdy . Při naší návštěvě  platila akce 5+1 jízda zdarma o které jsme se dozvěděli na baru. Areál nabízí špičkově namotanou gumami lemovanou trať kde si najdete technické pasáže ale i široké výjezdy do táhlých rovinek, kde není o předjíždění a souboje nouze.

Technický stav motokár byl v době naší návštěvy 12/15 spíše podprůměrný, kdy byly na některých kárách uvolněné bezpečnostní kryty, brzdy skoro bez odezvy nebo poškozené uchycení sedačky . Po upozornění obsluhy jsme dostaly doporučení si vzít páteřový chránič aby nás „šroub“ netlačil do zas . Motorově jsou ale káry stále ve výrobné kondici . V provozu bylo 6 kár což je slušný počet a na Papírenskou trať je to ideální stav . Chválíme práci obsluhy motokár kteří se ujistily že známe ovládání motokár a popřípadně vysvětlily vše potřebné pro bezpečnou jízdu . Dále se o vás ale spíše nestarají .
Co nás zarazilo… Změna prostřední a zřejmě i strategie směru podnikání majitele. Dokud jsme neseděli v motokáře – nevnímali jsme že se nacházíme někde kam jsme přišly pustit uzdu adrenalinu. I prostřední baru (nyní „caféé“ ) se změnilo. Dříve se sedělo na prázdných sudech od oleje a bar byl olemován hliníkovým plechem, jukebox byl trefně vložen do tankovacího stojanu a k dispozici byli i herní simulátory. Nyní se ocitnete v „chill“ prostředí čistokrevného caféé baru. Jako v uvozovkách kladnou věc považujeme taneční vložku která proběhla „mezi stoly“ Plzeňské Café Papírny .Kde lektorka vyučovala tanec pro své klienty – no nechápaly jsme ! 😀 .

Ale jo ! Káry i přes nějaké nedostatky fungovali výborně a proto jsme tam vlastně byly . V budoucnu chceme navštívit konkurenční KartArena takže se můžete těšit na porovnání těchto dvou areálů .

Ahoj !

Café Papírna Plzeň na facebooku : https://www.facebook.com/PapirnaPlzen/

Tags: No tags